Kwetsbaarheden verholpen in IBM Cognos Controller

Deze pagina zet de platte tekst van officiële advisories automatisch om naar HTML. Hierbij kan mogelijk informatie verloren gaan. De Signed PGP-versies zijn leidend.
Publicatie Kans Schade    
  Versie 1.00 gisteren NCSC-2025-0064  
 
medium
high
Signed-PGP →
CSAF →
PDF →
 
gisteren
medium
high
NCSC-2025-0064 [1.00] Signed-PGP →
Text, CSAF (sig), PDF
Kenmerken

Kenmerken

  • Improper Restriction of XML External Entity Reference
  • Improper Neutralization of Input During Web Page Generation ('Cross-site Scripting')
  • Out-of-bounds Write
  • Deserialization of Untrusted Data
  • Improper Handling of Length Parameter Inconsistency
  • CWE-399
  • Insecure Temporary File
  • XML Injection (aka Blind XPath Injection)
  • Creation of Temporary File in Directory with Insecure Permissions
  • Improperly Controlled Modification of Object Prototype Attributes ('Prototype Pollution')
  • Uncontrolled Resource Consumption
  • Channel Accessible by Non-Endpoint
  • Improper Control of Generation of Code ('Code Injection')
  • Allocation of Resources Without Limits or Throttling
  • Improper Limitation of a Pathname to a Restricted Directory ('Path Traversal')
  • Use of a Broken or Risky Cryptographic Algorithm
  • Use of Hard-coded Credentials
  • Improper Certificate Validation
  • Improper Input Validation
  • Improper Access Control
  • Incorrect Authorization
Omschrijving

Omschrijving

IBM heeft kwetsbaarheden verholpen in IBM Cognos Controller (Versies 11.0.0 tot 11.0.1 FP3 en 11.1.0). De kwetsbaarheden stellen een kwaadwillende in staat om aanvallen uit te voeren die kunnen leiden tot de volgende categorieën schade:

Denial-of-Service (DoS)
Cross-Site-Scripting (XSS)
Omzeilen van een beveiligingsmaatregel
Manipulatie van gegevens
Verkrijgen van verhoogde rechten
Uitvoer van willekeurige code (Gebruikersrechten)
Toegang tot gevoelige informatie

De kwetsbaarheden bevinden zich zowel in de Cognos Controller-Applicatie zelf, als in onderliggende producten, zoals Java, Websphere Liberty, Apache Ant en diverse Open Source componenten, welke met Cognos Controller worden meegeleverd.

Bereik

Bereik

Platforms Producten Versies

ibm cognos_controller

Oplossingen

Oplossingen

IBM heeft updates uitgebracht om de kwetsbaarheden te verhelpen. Zie bijgevoegde referenties voor meer informatie. [Link]

CVE’s

CVE’s

CVE-2020-11979, CVE-2021-36373, CVE-2021-36374, CVE-2022-4244, CVE-2022-4245, CVE-2023-47160, CVE-2023-50314, CVE-2024-21131, CVE-2024-21144, CVE-2024-21145, CVE-2024-27267, CVE-2024-28776, CVE-2024-28777, CVE-2024-28780, CVE-2024-38999, CVE-2024-45081, CVE-2024-45084, CVE-2024-52902

  Versie 1.00 gisteren NCSC-2025-0064  
 
medium
high
Signed-PGP →
CSAF →
PDF →
 
gisteren
medium
high
NCSC-2025-0064 [1.00] Signed-PGP →
Text, CSAF (sig), PDF

Vrijwaringsverklaring

Door gebruik van deze security advisory gaat u akkoord met de navolgende voorwaarden. Ondanks dat het NCSC de grootst mogelijke zorg heeft betracht bij de samenstelling van dit beveiligingsadvies, kan het NCSC niet instaan voor de volledigheid, juistheid of (voortdurende) actualiteit van dit beveiligingsadvies. De informatie in dit beveiligingsadvies is uitsluitend bedoeld als algemene informatie voor professionele partijen. Aan de informatie in dit beveiligingsadvies kunnen geen rechten worden ontleend.
Het NCSC en de Staat zijn niet aansprakelijk voor enige schade ten gevolge van het gebruik of de onmogelijkheid van het gebruik van dit beveiligingsadvies, waaronder begrepen schade ten gevolge van de onjuistheid of onvolledigheid van de informatie in dit beveiligingsadvies.
Op dit beveiligingsadvies is Nederlands recht van toepassing. Alle geschillen in verband met en/of voortvloeiend uit dit beveiligingsadvies zullen worden voorgelegd aan de exclusief bevoegde rechter te Den Haag. Deze rechtskeuze geldt tevens voor de voorzieningenrechter in kort geding.